ATRAKCJE
W POBLIŻU

Wyspa Wolin oferuje całe mnóstwo atrakcji dla każdego i w każdym wieku.

Centrum Słowian i Wikingów JOMSBORG – VINETA WOLIN

Centrum Słowian i Wikingów koło Wolina prowadzone jest przez stowarzyszenie „Wolin-Jomsborg-Vineta” i stanowi fantastyczną atrakcję turystyczną dla całych rodzin. Skansen położony jest na wyspie Ostrów nad rzeką Dziwna. Jest to rekonstrukcja zabudowań wczesno-średniowiecznego Wolina, czyli datowanych na okres od IX do XI wieku.

Zwiedzając zabudowania można zobaczyć, jak mogło wyglądać życie codzienne dawnych ludzi, jak mieszkali, żyli i pracowali. Ponadto we wnętrzach można również zobaczyć repliki mebli, narzędzi czy przedmiotów codziennego użytku sprzed 1000 lat.

Promenada Gwiazd Międzyzdroje

Będąc w Międzyzdrojach, nie możesz nie zobaczyć jednej z tutejszych największych atrakcji – Promenady gwiazd. To niezwykłe miejsce, wzorowane na hollywoodzkim Bulwarze i Alei Gwiazd w Cannes.

Promenada Gwiazd Międzyzdroje to miejsce, gdzie warto przyjechać, by zobaczyć odciski dłoni, które pozostawili tu najbardziej znani aktorzy. Niektórzy, najwybitniejsi ludzie ze świata filmu, tacy jak Andrzej Wajda, Krzysztof Kieślowski, Jeremi Przybora czy Jerzy Bińczycki posiadają tu swoje pomniki.

Każdego roku, podczas Festiwalu Gwiazd, nowi aktorzy przybywają do Międzyzdrojów, by odcisnąć tu swoją dłoń,

Punkty widokowe Wyspa Wolin

Do największy atrakcji Wolińskiego Parku Narodowego należą cztery punkty widokowe, które cieszą się ogromną popularnością. Punkty widokowe Wyspa Wolin to przede wszystkim:

– Góra Gosań znajdująca się na wysokości 93 m n.p.m.; znajduje się ona w odległości 4 km na północny-wschód od Międzyzdrojów;

– Kawcza Góra umieszczona na wysokości 61 m n.p.m., która znajduje się na szlaku czarnym WPN w północno-wschodniej części Międzyzdrojów;

– Piaskowa Góra na wysokości 53 m n.p.m., która znajduje się na szlaku niebieskim WPN i można ją znaleźć w pobliżu Jeziora Turkusowego w Wapnicy;

– Wzgórze Zielonka na wysokości 52 m n.p.m. w pobliżu miejscowości Lubin; również znajduje się na szlaku niebieskim WPN.

Wszystkie powyższe punkty widokowe zapewniają niezapomniane panoramy, które przy odpowiedniej pogodzie zapierają dech w piersiach.

Park Miniatur w Międzyzrojach

Nadbałtycki Park Miniatur w Międzyzdrojach to najnowsza atrakcja turystyczna, która została otwarta dla zwiedzających w maju 2015. Na jego terenie można podziwiać zabytki aż 9 nadmorskich państw, w tym Polski, Łotwy, Litwy, Rosji, Szwecji lub Niemiec. Stanęły tutaj latarnie morskie, wspaniałe zamki lub kościoły. Ponadto zwiedzający mogą również przejść po miniaturze najdłuższego mostu łączącego Danię i Szwecję. Atrakcje zostały wykonane w skali 1:25. Park zwiedza się z przewodnikiem i trwa to zazwyczaj w granicach 45 minut.

rezerwacja